>
TO MY !

TO MY !

TO MY !

...działania grupy można zauważyć już na początku lat 90-tych...
DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

...działamy, pomagamy...
WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

...aktualności z życia grupy...
SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

...ćwiczymy, uczymy...
MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

...wszystko o motocyklach, doradzamy...

Mocowanie navi

O ile podczas latania w koło "komina" trudno się zgubić tak już podczas dalszych wyjazdów, szczególnie zagranicznych, może się przydać porządna nawigacja motocyklowa - tą jednak trzeba jakoś zamocować na motocyklu.

Aktualnie na rynku najlepszym z możliwych systemów mocowań różnych urządzeń do motocykla są te dostarczone przez firmę RamMounts. Jest to opatentowany przez firmę system mocowań przegubowych, w których wykorzystuje się połączenia kulowe oraz system głowic mocujących pod dane urządzenie lub inne potrzeby. System jest o tyle wygodny , że może być dowolnie konfigurowany dzięki czemu nie musimy za każdym razem przy zmianie montowanego urządzenia zmienia całego uchwytu - wystarczy dokupić odpowiednią głowicę pod urządzenie. Mocowania Ram'a wykonane są z aluminium co sprawia , że są dość mocne i mogą być z powodzeniem stosowane zarówno on-road jak i off-road. Dodatkowym atutem mocowań Ram są opatentowane jedno calowe połączenia kulowe zalane w gumie, co sprawia, że nawet podczas dużych drgań wywołanych chodzącym silnikiem, urządzenie jest stabilne a jego odczyt nie sprawia problemu.

W naszym przypadku postanowiliśmy umieścić urządzenie centralnie nad zegarami, aby znajdowało się w środku widzenia. Miejsce montażu udało się znaleźć na stelażu owiewki czołowej.

Po tym jak znajdziemy odpowiednie miejsce dla naszej nawigacji musimy dobrać odpowiedni zestaw uchwytów.

W naszym przypadku potrzebowaliśmy podstawy kulowej z możliwością przykręcenia, ramienia długiego, połączenia kulowego do głowicy oraz głowicy mocującej do naszego urządzenia - Garmin Oregon 550.

 

Zostało już tylko przykręcenie uchwytu do motocykla.

Po założeniu wszystkiego w wybranym przez nas miejscu musimy koniecznie sprawdzić czy uchwyt nie koliduje z innymi elementami motocykla. Czy przy skręceniu kierownicą do jej pozycji granicznych o uchwyt nie klinują się ewentualne przewody, linki gazu lub sprzęgła lub czy po prostu zbiorniczek wyrównawczy nie uderzy w nawigację lub uchwyt.

Po prawidłowym zamontowaniu i sprawdzeniu możemy ruszać w drogę.

szachownica mb

NASZ KALENDARZ IMPREZ

...nadchodzące wydarzenia...

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Cannot get Olsztyn, Poland location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

© 2017 MotoBracia.pl. All Rights Reserved. Designed By RedM