>
TO MY !

TO MY !

TO MY !

...działania grupy można zauważyć już na początku lat 90-tych...
DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

...działamy, pomagamy...
WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

...aktualności z życia grupy...
SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

...ćwiczymy, uczymy...
MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

...wszystko o motocyklach, doradzamy...

GRUPA MOTOCYKLOWAszachownica sama

Podziękowania

pomoc rodzinie Artura

Witam. 
Tym razem mam Wam do przekazania niezmiernie smutną wiadomość. Dotyczy ona naszego forumowego kolegi oraz jeźdźca Artura "Axe 42" z Olsztynka.

W zeszły wtorek Arturowi przytrafił się bardzo nieszczęśliwy wypadek. Rozwarstwiła mu się aorta, w wyniku czego trafił prosto na stół operacyjny do szpitala. Jego stan był określany przez lekarzy jako bardzo ciężki. Rozwarstwienie było rozległe. Przebiegało od uda, poprzez cały tułów, aż do mózgu. Nie dawano mu 10% szans na powodzenie operacji. Dzięki wielogodzinnemu zabiegowi i ściągnięciu profesora, który podjął się tego wyzwania, Artur przeżył. Organy zaczęły powoli samodzielnie funkcjonować. Pojawiła się nadzieja... 
Niestety, po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej okazało się, że mózg był zbyt długo niedotleniony i lewa półkula obumarła. Sprawa skomplikowała się tym bardziej, że dochodzi do jej obrzęku i ucisku na prawą półkulę, która odpowiedzialna jest za pracę serca. Lekarze są bezsilni... 

Artur jest ojcem czworga dzieci, z którymi mieszkał w Olsztynku. 

Ich biologiczna matka jest osobą uzależnioną od alkoholu. Ma ograniczoną władzę rodzicielską, nie utrzymuje od wielu lat kontaktu i nie interesuje się losem potomstwa. Dzieciaki zostały bez środków do życia, ponieważ nikt nie ma dostępu do konta bankowego Artura, nie zna haseł, ani pinów. 
W chwili obecnej, dzięki wielu staraniom ze strony jego obecnej partnerki - Beaty, mają zabezpieczone podstawowe potrzeby. Należy przyznać, że Beata wykonała samodzielnie w ciągu tygodnia olbrzymią pracę. Zaangażowała do pomocy w obecnej sytuacji bardzo wielu ludzi. Skontaktowała się z firmą Artura, która zabezpieczyła dzieci w żywność, napisała podania w imieniu dzieci w celu pozyskania dla nich funduszy od Burmistrza Olsztynka, złożyła wniosek do Sądu Rodzinnego o ustanowienie jej kuratorem dla najstarszego syna Artura, gdyż jest on osobą niepełnosprawną. Mógłbym długo jeszcze opisywać ilość podjętych działań przez tą tylko jedną osobę, która Artura zna zaledwie kilka miesięcy. Jak sama Beata powiedziała "znam go krótko, ale przez ostatnie miesiące dawał mi szczęście, więc czuję się wobec niego i jego dzieci zobowiązana..." Prawdą jest jak już wcześniej pisałem, że na chwilę obecną dzieci mają zaspokojone podstawowe potrzeby. Niestety los Artura może skończyć się tragicznie. Dzieciaki opuszczone niegdyś przez matkę, prawdopodobnie stracą również ojca. Mają jedynie babcię, która pewnie będzie starała się zostać dla nich rodziną zastępczą. Niestety dom w którym mieszkają wymaga remontu. Jeżeli służby socjalne stwierdzą, że nie nadaję się on w takim stanie do zamieszkania, dzieci Artura zostaną umieszczone w domu dziecka. Beata podjęła już kroki także w tym kierunku. Wiadome już jest, że dom wymaga izolacji zewnętrznej oraz prac w jego środku - przede wszystkim usunięcia pleśni. 

Nie wiem ilu z Was kojarzy Artura, ilu z Was go zna, dzieliło z nim kilometry podczas wspólnych wyjazdów jak chociażby podczas ostatniego wyjazdu z MotoBraćmi nad morze, gdzie jechali wspólnie z Beatą. Wiem jednak na pewno, że Artur jest naszym forumowym kolegą i pasjonatem motocykli tak jak i My! W potrzebie natomiast są jego dzieci. Rozumiem, że jesteśmy świeżo co po organizacji Szlachetnej Paczki, przed każdym z nas Święta Bożego Narodzenia i wydatki z tym związane. Okażcie jednak jeszcze raz wielkie serca i weźcie udział razem z nami w zbiórce na rzecz pomocy dla dzieciaków, by nie trafiły one do placówki. Straciły w życiu już wiele, przed nimi prawdopodobnie kolejne bardzo ciężkie chwile. Postarajmy się więc, by oszczędzić im choć traumy związanej z pobytem w domu dziecka. 

 Wiceprezes grupy MotoBracia "Hustler"

szachownica mb

NASZ KALENDARZ IMPREZ

...nadchodzące wydarzenia...

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Cannot get Olsztyn, Poland location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

© 2017 MotoBracia.pl. All Rights Reserved. Designed By RedM