>
TO MY !

TO MY !

TO MY !

...działania grupy można zauważyć już na początku lat 90-tych...
DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA I SPOŁECZNA

...działamy, pomagamy...
WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

WYJAZDY, IMPREZY

...aktualności z życia grupy...
SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

SZKOLENIA, TRENINGI

...ćwiczymy, uczymy...
MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

MOTOCYKLE, PORADNIK

...wszystko o motocyklach, doradzamy...

GRUPA MOTOCYKLOWAszachownica sama

Podziękowania

Previous Next

szlachetna paczka 2015

Finał akcji odbędzie się...

Finał akcji odbędzie się 13 grudnia, a jego przebieg będzie wyglądał podobnie jak w 2014 r. Głównymi koordynatorami z ramienia MB są: Łuki i Goguś.
MotoBracia po raz drugi przyłączają się do akcji SZLACHETNA PACZKA. Jeśli Ty sam albo ktoś z Twoich znajomych chce zostać DARCZYŃCĄ, to serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej inicjatywie. W ubiegłym roku udało się nam uszczęśliwić wiele osób i teraz pragniemy zwielokrotnić nasz sukces. Otwórzmy się na potrzeby innych, nie bądźmy obojętni i podajmy pomocną dłoń.


Naszym celem jest wsparcie dwóch rodzin. Przedstawimy wam ich historie i potrzeby:

RODZINA 1: Pani Grażyna (49 l.) wraz z Panem Zdzisławem (60 l.) wychowują trójkę swoich dzieci: Martę (19 l.),Klarę (16 l.) oraz Mateusza (12 l.) Rodzina radziła sobie bardzo dobrze do momentu zachorowania Mateusza. Zaczęło się od niedoczynności tarczycy, później pojawiła się celiakia i padaczka. Każda kolejna wizyta u lekarza przynosiła ze sobą nowe schorzenie. Mateusz wymaga stałej opieki i sterylnych warunków.
Pani Grażyna choruje na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Ze względu na swoją niewydolność i syna nie może podjąć stałej pracy, a jedynie dorywcze. Niestety pozostałych członków rodziny też zmaga choroba - pan Zdzisław cierpi na hemofilię, Klara na celiakię oraz ma nadczynność tarczycy. Rodzina utrzymuje się z prac dorywczych pani Grażyny, renty pana Zdzisława i zasiłków. Dochód na jednego członka rodziny to zaledwie 109 zł na miesiąc.
Pani Grażyna uwielbia piec i gotować oraz pomagać starszym osobom. Chciałaby skończyć kurs kucharski i jak mówi: "Mogłabym piec lub gotować na specjalne zamówienie przy różnych okazjach". Rodzina jest bardzo zgodna i ciepła, a co najważniejsze - bardzo się kochająca.

POTRZEBY RODZINY 1:

PRIORYTET - GARNKI - potrawy dla Mateusza muszą być przygotowywane w osobnych naczyniach;

PRIORYTET - ŻYWNOŚĆ - TRWAŁA - herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, mleko, przeciery, soki, a także PRODUKTY BEZGLUTENOWE;

ŚRODKI CZYSTOŚCI - proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do mycia zębów;

ARTYKUŁY DZIECIĘCE (dla dziecka Marty) - pampersy 2, oliwka, chusteczki nawilżane, puder;

ODZIEŻ - KLARA (kurtka zimowa, spodnie - S/34/szczupła), MATEUSZ (kurtka zimowa, dresy - 140 cm/szczupły), GRAŻYNA (odzież przejściowa - legginsy, tunika - XL/wysoka), MARTA (kurtka zimowa, dresy - M/wysoka);

PRIORYTET - OBUWIE - ZDZISŁAW (kapcie - 39), MATEUSZ (zimowe trapery/adidasy na zamek lub rzeczy - 37), KLARA (zimowe botki - 38), GRAŻYNA (zimowe kozaki - 38), MARTA (zimowe kozaki/botki 39);

POMOCE SZKOLNE - zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki,przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik;

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA - koc, ręczniki, pościel;

BRAKUJĄCE SPRZĘTY - odkurzacz, telewizor;

SPECJALNE UPOMINKI - KLARA (zwykłe, czarne legginsy), MATEUSZ (czarne, grube rękawiczki), GRAŻYNA (dobra kawa), MARTA (perfumy), ZDZISŁAW (skarpety).

RODZINA 2: Pan Edward (63 l.) mieszka samotnie. Pracował dorywczo i radził sobie do momentu amputacji obu nóg. Niestety podejmował pracę bez umowy, co w tej chwili jest przyczyną braku jakichkolwiek świadczeń. Pan Edward musi sobie radzić z bardzo ciężkimi warunkami, domem niedostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, w którym nie ma ani łazienki, ani prądu.
Pan Edward utrzymuje się z zasiłku przyznanego przez MOPS i dodatku pielęgnacyjnego (633 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (330 zł) na miesięczne utrzymanie pozostaje mu 303 zł. Pomimo swojej niepełnosprawności pan Edward jest osobą miłą i pogodną - próbuje sobie radzić z obecną sytuacją. Stara się wykonywać jak najwięcej prac w domu oraz na podwórku. Uwielbia majsterkować i czytać książki (najbardziej te wojenne).

POTRZEBY RODZINY 2:

PRIORYTET - KOC;

PRIORYTET - ŻYWNOŚĆ - TRWAŁA - herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach;

ŚRODKI CZYSTOŚCI - proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do mycia zębów;

PRIORYTET - ODZIEŻ - zimowa/przejściowa bluza zakładana od góry - 54/56, zimowe/przejściowe spodnie - 90 w pasie - długość bez znaczenia; Pan Zdzisław potrzebuje każdego rodzaju odzieży, gdyż stara jest znoszona;

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA - koc, ręczniki, pościel;

INNE POTRZEBY - rower o napędzie ręcznym z siedziskiem i oparciem, trójkołowy dostosowany do osób niepełnosprawnych - pomoże w poruszaniu się po okolicy, umożliwi wyjście z domu, kontakt ze światem;

SPECJALNE UPOMINKI - książka - wojenna, polskie lektury szkolne.

Rzeczy, które chcemy przekazać tym rodzinom nie muszą być nowe, zatem poszukajcie u siebie w domach czy coś wam może nie jest potrzebne, a akurat przyda się innym. Ważne, żeby te przedmioty były zadbane. Nie musimy zaspokajać wszystkich wskazanych potrzeb, ale postarajmy się zrealizować jak największą liczbę marzeń tych ludzi.

Nowe rzeczy zakupimy wspólnie w jakimś większym sklepie. Planowany termin to czwartek - 10. 12. 2015 r. Po zakupach artykuły przekażemy do regionalnego magazynu wolontariatu.

Jeśli chcecie przekazać jakieś przedmioty - prosimy o kontakt telefoniczny a umówimy się na odbiór - Łuki (Łukasz) 604-121-089 i Goguś (Andrzej) 793-653-005.

Rozwożeniem paczek zajmują się regionalni koordynatorzy, ale my chcielibyśmy przekazać artykuły naszym rodzinom osobiście i dlatego 13 grudnia (niedziela) o godzinie 10:00 spotykamy się w Barczewie na parkingu pod Stokrotką (ul. Wojska Polskiego) skąd ruszymy pobrać paczki z magazynu i rozwieziemy je po naszych rodzinach.

Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję tylko przekazaniem rzeczy lub pomocą w zakupach, a nie będzie dysponował czasem na osobiste stawienie się z nami u rodziny dla której przygotował paczkę to może być pewien, że będziemy godnie go reprezentować.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI I ZA KAŻDĄ ZAOFEROWANĄ POMOC. Działajmy w myśl hasła projektu SZLACHETNEJ PACZKI - "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

szachownica mb

NASZ KALENDARZ IMPREZ

...nadchodzące wydarzenia...

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Cannot get Olsztyn, Poland location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

© 2017 MotoBracia.pl. All Rights Reserved. Designed By RedM